Noc múzeí a galérií v SNM v Martine

15. 5. 2021, 16:00 - 20:00

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine

Po minuloročnej pauze bude jedna z májových nocí opäť čarovná – 15. mája 2021 prebehne na celom Slovensku Noc múzeí a galérií. Nevyhne sa ani Slovenskému národnému múzeu v Martine.

Kvôli stále nepriaznivej pandemickej situácii sa uskutoční predovšetkým online. Pripravili sme pre Vás videá k aktuálnym výstavám Na piatok i na sviatok, v ktorých Vám kurátorka Eva Dudková prezradí zaujímavosti o turčianskom ľudovom odeve. Múzeum kultúry Rómov na Slovensku pripravilo výstavu Rómovia na Slovensku a druhá svetová vojna, ktorej témy Vám tiež predstavíme online s kurátorkou Adrianou Danekovou.

Múzeá svoje brány zatvoria neskôr. Naživo si budete môcť individuálne prezrieť aktuálne výstavy a expozície v Múzeu Andreja Kmeťa a Etnografickom múzeu. Obe múzeá môžete navštíviť v rámci jednej zakúpenej vstupenky od 16.00 do 20.00 hod. (posledný vstup o 19.30 hod.).

Etnografické múzeum si budete môcť prejsť s drotárskym kvízom a z úspešných riešiteľov vyžrebujeme v utorok 18. mája 2021 3 výhercov voľnej vstupenky do špecializovaných múzeí Slovenského národného múzea v Martine. Tri voľné vstupenky čakajú aj na riešiteľov kvízu k online videám.

V zmysle aktuálnych protipandemických opatrení Vás pri návšteve prosíme o dôkladné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom, dodržiavanie rozostupov a upozorňujeme, že počet osôb v múzeách je obmedzený – v Múzeu Andreja Kmeťa môže byť v jednom momente maximálne 30 návštevníkov, v Etnografickom múzeu 157 návštevníkov.

trvanie: 16.00 – 20.00 hod. (posledný vstup o 19.30 hod.)

vstupné:
dospelí – 2 €
deti do 6 rokov – zadarmo
deti nad 6 rokov, študenti, seniori – 1 €
(zakúpená vstupenka platí do Múzea Andreja Kmeťa a Etnografického múzea počas trvania Noci múzeí a galérií)

Bližšie informácie:
Milena Kiripolská, milena.kiripolska@snm.sk, 043/24 54 223