Dnes tovariš, zajtra majster

8. 6. 2014, 10:00 - 16:00

Dnes tovariš, zajtra majster

 

Zo šikovných tovarišov vyrastajú poctiví majstri. Zažite neopakovateľnú nedeľu na podujatí Dnes tovariš, zajtra majster v Múzeu slovenskej dediny. Tešíme sa na Vás 8. júna 2014 od 10.00 do 16.00 hod.

Chcete vedieť, ako sa plstí a krampľuje ovčia vlna? Svoju šikovnosť Vám predvedú študenti Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku, Pedagogickej a sociálnej akadémie z Turčianskych Teplíc a Strednej odbornej školy strojníckej z Kysuckého Nového Mesta. Uvidíte aj ukážky tkania, výroby maňušiek, pletenia košíkov, brúsenia nožov či umeleckého a remeselného spracovania kovov.

Deň Vám bude spríjemňovať folklórne vystúpenie Detského folklórneho súboru Malý Beskyd zo Zubří a tradičné remeslá Valašska i ľudová hudba z Krpelian. Aby ste sa nehanbili zatancovať si s nimi, budete sa môcť priučiť v Škole ľudového tanca spolu s detským folklórnym súborom Drienok z Mošoviec.

O 13.30 hod. sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v kostole z Rudna.

Organizátorom podujatia Dnes tovariš zajtra majster je Slovenské národné múzeum v Martine – Múzeum slovenskej dediny v spolupráci s Valašským múzeom v prírode v Rožnově pod Radhoštěm. Podujatie je realizované v rámci projektu „Živá muzea aneb podoba známá i neznámá – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm“ s finančnou podporou Európskej únie, Európskeho fondu regionálneho rozvoja – spoločne bez hraníc, program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013, fond mikroprojektov.

Podujatie je súčasťou Turčianskych slávností folklóru, ktoré sa uskutočnia 18. – 22. júna 2014.

Kontakt:
Ing. Jaroslava Ďurdíková
tel.: 043/24 58 115
jaroslava.durdikova@snm.sk