Turčianska harmonika

13. 7. 2014, 10:00 - 17:00

Turčianska harmonika

Múzeum slovenskej dediny už po dvanásty raz ožije veselým zvukom harmoník. Harmonikári a heligonkári z Turca, Kysúc, Oravy a Považia rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 13. júla 2014 od 10.00 hod.

V programe sa predstaví vyše tridsať hráčov rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Medzi účinkujúcimi budú aj známe hráčky na tento nástroj – Vlasta Mudríková zo Skalitého a sestry Bacmaňákové z Kysúc. Mladých hudobníkov budú reprezentovať Kristína Surová z Bratislavy, Andrej Majerčík z Diakovej a po prvý krát sa príde predstaviť 13-ročný Ján Holeščák zo Zákopčia. Nebudú chýbať ani skalní hráči, ktorí nechýbali na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky.

Sprievodným podujatím programu bude výstava 95. rokov rybárstva v Turci a podávanie rybárskej špeciality halászlé, ktoré pre návštevníkov pripravili rybári z Mestskej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu v Martine.

O 13.30 hod. sa v kostole z Rudna uskutočnia Ev. a. v. služby Božie.


kontakt:

PhDr. Stanislav Horváth
tel.: 043/24 54 000, 043/245811
e-mail: stanislav.horvath@snm.sk