Turčianska harmonika

26. 7. 2020, 10:00 - 16:00

Turčianska harmonika

Múzeum slovenskej dediny už po osemnásty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca a Horného Považia rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 26. júla 2020 od 10.00 do 16.00 hod., voľná zábava v sprievode harmoniky bude trvať až do 18.00 hod.

V programe sa predstaví viac ako dvadsať, tentokrát väčšinou domácich účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Svojou hrou návštevníkov potešia noví aj skalní domáci a hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky, ako Karin Terézia Smolková zo Zázrivej či Heligonkári Fsk Limbora z Prečína. Všetci účinkujúci vystúpia v dopoludňajšom aj poobednom programovom pásme.

Súčasťou programu budú ukážky tradičnej ľudovej a umeleckej výroby spojené s predajom. Návštevníci sa budú môcť občerstviť tradičnými dobrotami v krčme z Oravskej Polhory.

Osemnásty ročník prehliadky heligonkárov chceme venovať spomienke na jej spoluzakladateľa PhDr. Stanislava Horvátha. Stál pri zrode a realizácii myšlienky, ktorá viedla k zrodeniu tohto hudobného podujatia v Múzeu slovenskej dediny. Dlhoročný kolega nás navždy opustil na jar tohto roku.

V tomto roku, vzhľadom na situáciu spojenú so šírením ochorenia Covid-19, sa organizátori Turčianskej harmoniky rozhodli pozvať menší počet účinkujúcich heligonkárov a zamerali sa hlavne na domácich muzikantov. Podujatie bude prebiehať v zmysle protiepidemiologických opatrení vydaných Úradom verejného zdravotníctva SR. Prosíme Vás o trpezlivosť a pochopenie pri dodržiavaní opatrení a maximálneho počtu návštevníkov, ktorý je obmedzený. Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Osemnásty ročník podujatia Turčianska harmonika podporili Peter Bela B-STAV SK, MaxxxSound – Róbert Gajdoš a F&J Sound – Light.

Kontakty pre bližšie informácie:

Jaroslava Ďurdíková, tel: 043/ 24 58 115, 0908 615 067
e-mail: jaroslava.durdikova@snm.sk

Mgr. Martin Bačiak, tel.: 0907 846 808
e-mail: baciakm@gmail.com